I. Podstawy wiedzy o opiece nad osobami starszymi

Witaj, Pierwszy z ośmiu modułów naszego Kursu daje zarówno teoretyczną, jak i praktyczną podstawę do dalszej nauki i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w dziedzinie usług AiO. Dla początkujących jest to materiał obowiązkowy – zawierający podstawowe wiadomości i pierwsze, płynące z praktyki zawodowej, żywe przykłady efektywnej i ciekawej pracy z podopiecznymi. Dla bardziej doświadczonych moduł ten może być okazją do uporządkowania posiadanej wiedzy, a zamieszczone w nim przykłady inspiracją do własnej, kreatywnej pracy. W module tym znajdziesz dużo wartościowej wiedzy obejmującej następujące tematy:
1. OPIEKA NAD OSOBĄ Z DEMENCJĄ (otępieniem)
1.1  Charakterystyka demencji 1.2  Podstawowe zagrożenia 1.3  Higiena osobista 1.4  Zmiana odzieży 1.5  Przyjmowanie pożywienia 1.6  Brak kontroli wydalania 1.7  Zachowania agresywne 1.8  Halucynacje i urojenia 1.9  Nadpobudliwość ruchowa 1.10  Jak analizować problemowe zachowania podopiecznego? 1.11  Jak pomóc podopiecznemu uspokoić się?
2. OPIEKA NAD OSOBĄ Z CHOROBĄ PARKINSONA
2.1   Z czego wynikają sytuacje problemowe u podopiecznego? 2.2   Problemy z mówieniem i oddychaniem 2.3   Problemy emocjonalne 2.4   Nadmierna potliwość, reakcje na zmiany pogody 2.5   Zaparcia 2.6   Sztywność mięśniowa 2.7   Drżączka
3. OPIEKA NAD OSOBĄ Z AFAZJĄ
3.1  Jakie sytuacje problemowe stwarza afazja? 3.2  Złe nastroje podopiecznego 3.3  Problemy z komunikacją 3.4  Inne aspekty problemowe   Na końcu znajdziesz podsumowanie, które pomoże Ci zapamiętać najważniejsze informacje, ćwiczenia, cały moduł w wersji pdf do druku oraz test wiedzy – możesz do niego podchodzić kilkakrotnie (choć nie jest on obowiązkowy, polecamy Ci go, by sprawdzić poziom swojej wiedzy).
Powodzenia!!!

Course Information

Szacowany czas ukończenia: 90 minut

Trudność: Podstawowy

No visibile instructors were found.

Dostęp dla uczestników kursu AIO UKSW

Darmowa
Opłaty członkowskie
0%
Ta publikacja została dodana do następującej kategorii .
Skip to content